Czyszczenie filtrów FAP

Czyszczenie filtrów FAP

Nowoczesne metody filtracji cząstek stałych sprawiają, że jazda samochodem jest bardziej ekologiczna. Niestety w miarę użytkowania elementy układu mogą ulec zanieczyszczeniu i zapchaniu. W takiej sytuacji rekomendujemy czyszczenie filtra FAP. Nasz serwis zapewnia korzystne ceny tej usługi. Oferujemy tanią i profesjonalną regenerację części różnych modeli aut. Dysponujemy nowoczesnymi preparatami i narzędziami, dzięki którym realizowane przez nas prace są skuteczne i zgodne z unijnymi standardami. Powierz nam czyszczenie FAP i upewnij się, że Twój filtr działa prawidłowo.

Kiedy przeprowadzić czyszczenie FAP?

Wielu właścicieli aut zmaga się z problemem zapchanego filtra cząstek stałych. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest nagromadzenie popiołu, który powstaje w wyniku spalania sadzy. Po czym poznać, że z FAP dzieje się coś złego i konieczne jest jego czyszczenie? Do objawów zaliczają się między innymi większe zużycie paliwa, szarpanie kierownicy, trudności z rozruchem silnika oraz ograniczenie mocy jednostki napędowej. Ponadto z rury napędowej mogą wydobywać się kłęby czarnego dymu i zapach spalin. Dostrzegając takie symptomy, najlepiej od razu udać się do naszego serwisu filtrów FAP we Wrocławiu.

Zabrudzone części tracą swoją funkcjonalność i nierzadko doprowadzają do uszkodzenia innych elementów układu napędowego w aucie. Czyszczenie ich pozwala zapobiec wielu kłopotom i kosztownym naprawom. Zwiększa też bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. Gdy cząstki stałe są filtrowane nieprawidłowo, mogą przedostać się do kabiny i stanowić poważne zagrożenie dla pasażerów. Właśnie dlatego warto regularnie kontrolować swój filtr i w razie potrzeby zlecić jego regenerację.

Usuwanie zabrudzeń filtra cząstek stałych

Posługujemy się różnymi metodami usuwania zabrudzeń z FAP. Zawsze jednak rozpoczynamy od diagnostyki i określenia stanu technicznego części. Wykorzystujemy do tego kamerę inspekcyjną i komputer diagnostyczny. Czyszczenie filtra odbywa się w specjalistycznej kabinie w serwisie we Wrocławiu. Sprawdzonym rozwiązaniem jest płukanie pod ciśnieniem, przy zastosowaniu starannie dobranego, ekologicznego środka udrażniającego. To długotrwały proces, który obejmuje również testy przepustowości. Po oczyszczeniu przeprowadzamy dalsze prace konserwacyjne, w tym nakładanie warstw ochronnych. Nasi klienci otrzymują raport z regeneracji części i gwarancję na wykonaną usługę. Przestrzegamy unijnych standardów i dbamy o to, by elementy filtracyjne były zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Kompleksowe czyszczenie FAP

Zauważasz objawy zapchania filtra cząstek stałych? Zgłoś się do nas. Usuniemy nagromadzony popiół i sadzę oraz zabezpieczymy FAP przed uszkodzeniem. Gwarantujemy profesjonalne czyszczenie w korzystnej cenie. W serwisie we Wrocławiu możesz liczyć na kontakt z doświadczonymi mechanikami, którzy wielokrotnie regenerowali systemy filtracji spalin w różnych modelach pojazdów. Oferujemy również oczyszczanie DPF. Skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły współpracy.