Nie wycinaj DPF

TO NIELEGALNE

NISZCZY SILNIK

OBNIŻA WARTOŚĆ AUTA

Właściciele samochodów zdobywają coraz większą świadomość i usuwanie filtrów DPF nie jest już modne. Wycięcie filtra DPF może rozwiązać problem samochodu tylko na chwilę, a spowodować poważne problemy w przyszłości. Warto wiedzieć, jakie zagrożenia za sobą niesie. Dowiedz się, dlaczego prawidłowe działanie systemu filtracji spalin jest takie ważne i wpływa na sprawność auta. Zamiast pozbywania się części, rozważ ich czyszczenie i regenerację. W naszym serwisie zlecisz je w korzystnej cenie.

Bądź ekologiczny, nie wycinaj DPF

Jest wiele powodów, dla których usuwanie DPF nie jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, jest to nielegalne i grożą za to duże kary (zgodnie z  Rozporządzenie Komisji (UE) nr 459/2012). Samochód nie przejdzie badań emisji spalin, co grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Podróżując po Europie (np. w Niemczech) można otrzymać za to bardzo wysoki mandat. Warto też uświadomić sobie, że unijne przepisy nie wzięły się znikąd. Zanieczyszczenia generowane przez poruszające się na drogach pojazdy są realnym zagrożeniem dla środowiska. Ponadto wdychanie spalin jest po prostu szkodliwe dla ludzi. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i obecnie usuwanie filtra DPF we Wrocławiu to prawdziwa rzadkość. Nie przekonuje Cię argument ekologiczny? Są jeszcze inne powody.

Usuwanie filtra DPF może uszkodzić samochód

Chcesz, żeby Twoje auto było sprawne i jeździło bezpiecznie? Nie usuwaj systemu filtracji spalin. Może to powodować problemy z elektroniką silnika i po prostu uszkodzić Twój pojazd. Po wycięciu filtra DPF konieczna jest poważna ingerencja w fabryczne oprogramowanie komputera samochodu. Przeprogramowanie wymaga specjalistycznego sprzętu i wysokich umiejętności programisty. Bardzo często zdarza się, że po tej czynności pozostają błędy w komputerze, które mają wpływ na poprawną pracę silnika. Ponadto musisz liczyć się, że z tym, że Twój samochód nie przejdzie przeglądu technicznego. Nawet jeżeli cena usuwania filtra DPF we Wrocławiu jest korzystna, to się po prostu nie opłaca.

Co jeszcze może przekonać Cię do pozostawienia elementów filtrujących? Samochód po usuwaniu filtra cząstek stałych traci na wartości i trudniej go sprzedać na rynku wtórnym. Nikt nie będzie chciał wybrakowanego pojazdu z ryzykiem uszkodzenia elektroniki silnika. Koszt zakupu nowego filtra DPF i ponownego montażu jest bardzo wysoki. Jeśli oczekujesz, że efektem wycięcia części będzie zwiększenie mocy pojazdu, również się mylisz. Jedyne, co możesz osiągnąć, to zmniejszenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Czyszczenie alternatywą dla usuwania filtra DPF

Sprawny, zadbany układ filtracji spalin jest bezproblemowy. Z czasem jednak może się zabrudzić. W takiej sytuacji rekomendujemy jego czyszczenie, które we Wrocławiu można przeprowadzić naprawdę tanio. Usuwanie popiołu i sadzy z filtra DPF przywraca jego pełną funkcjonalność. Niska cena i wysoka efektywność sprawiają, że regeneracja jest korzystniejsza od wycinania części. Serwisanci dodatkowo konserwują elementy i zabezpieczają je przed uszkodzeniem.

Dbaj o środowisko i swoje własne zdrowie. Spaliny emitowane przez samochody są bardzo szkodliwe i nie bez powodu Unia Europejska każe ograniczać ich ilość. Dzięki nowoczesnym filtrom jest to proste i tanie. Jedyną rzeczą, która od czasu do czasu może być konieczna, jest czyszczenie układu. Zleć je w naszym serwisie i bądź spokojny o swoje bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

✓ CAŁKOWITE USUNIĘCIE OSADÓW PM 10 (PYŁY, KTÓRE WDYCHAMY)

✓ USUNIĘCIE OSADÓW OLEJOWYCH

✓ USUNIĘCIE WSZELKICH INNYCH OSADÓW

✓ PEŁNE ZACHOWANIE METALI SZLACHETNYCH

✓ BRAK INTEGRACJI W KONSTRUKCJĘ FILTRA

✓ USUNIĘCIE POZOSTAŁOŚCI CERU

✓ METODA W PEŁNI EKOLOGICZNA

Wypalanie DPF

✗ CAŁKOWITE USUNIĘCIE OSADÓW PM 10 (PYŁY, KTÓRE WDYCHAMY)

✗ SZKODZI ŚRODOWISKU NATURALNEMU

✗ NARUSZENIE KONSTRUKCJI FILTRA (FILTR JEST ROZCINANY)

✗ WYPALENIE METALI SZLACHETNYCH

✗ WYSOKA TEMPERATURA MOŻE USZKODZIĆ KONSTRUKCJĘ FILTRA

✗ WYSOKA TEMPERATURA – CER ROZPUSZCZA SIĘ I PRZYKLEJA DO ŚCIAN

Wycinanie DPF

✗ JEST NIELEGALNE

✗ SZKODZI ŚRODOWISKU NATURALNEMU

✗ MOŻE USZKODZIĆ SILNIK

✗ KONIECZNOŚC INGERENCJI W OPROGRAMOWANIE AUTA

✗ SAMOCHÓD TRACI NA WARTOŚCI

✗ PROBLEMY Z ELEKTRONIKĄ SILNIKA

✗ GROZI WYSOKIMI MANDATAMI

Opinie naszych klientów