+48 500 400 212
+48 71 307 45 46
Nie wycinaj DPF TO NIELEGALNE 

 NISZCZY SILNIK 
 OBNIŻA WARTOŚĆ AUTA Właściciele samochodów zdobywają coraz większą świadomość i wycinanie filtrów DPF nie jest już modne. Wycięcie filtra DPF może rozwiązać problem samochodu tylko na chwilę, a spowodować poważne problemy w przyszłości.

Po pierwsze - jest to nielegalne i grożą za to duże kary ( zgodnie z  Rozporządzenie Komisji (UE) nr 459/2012). Samochód nie przejdzie badań emisji spalin, co grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Podróżując po Europie (np. w Niemczech) można otrzymać za to bardzo wysoki mandat.

Po drugie -  może powodować problemy z elektroniką silnika. Po wycięciu filtra DPF konieczna jest poważna ingerencja w fabryczne oprogramowanie komputera samochodu. Przeprogramowanie wymaga specjalistycznego sprzętu i wysokich umiejętności programisty. Bardzo często zdarza się, że po tej czynności pozostają błędy w komputerze, które mają wpływ na poprawną pracę silnika.

Po trzecie - Samochód z wyciętym filtrem DPF traci na wartości i trudniej go sprzedać na rynku wtórnym. Koszt zakupu nowego filtra DPF i ponownego montażu jest bardzo wysoki.