Regeneracja filtrów DPF Wrocław

Regeneracja filtrów DPF Wrocław

Jak skutecznie redukować emisję spalin w trakcie jazdy samochodem? Kontroluj stan swojego filtra DPF. Z czasem efektywność jego pracy może spadać. Specjalizujemy się w regeneracji układów filtrujących i świadczymy usługi serwisowe dla właścicieli pojazdów różnych marek. Naszą misją jest tanie i skuteczne naprawianie części, na przykład poprzez ich oczyszczanie. Posługujemy się nowoczesnymi metodami i zatrudniamy wykwalifikowanych fachowców. Oferowana przez nas regeneracja DPF we Wrocławiu jest dobrą alternatywą dla jego wymiany. Skontaktuj się z nami i zdiagnozuj sprawność swojego filtra.

Na czym polega regeneracja DPF?

Producenci samochodów zobowiązani są do wdrażania ekologicznych rozwiązań. Właśnie dlatego w Twoim aucie znajduje się filtr DPF, który jest odpowiedzialny za ograniczanie zanieczyszczeń emitowanych w trakcie jazdy. Ten element może jednak ulec zapchaniu. Często spotykanym problemem jest również uszkodzenie wkładu oraz wysuszenie wnętrza elementu. Na każdą tego typu usterkę znajdziemy właściwą metodę naprawy. Regeneracja filtrów DPF rozpoczyna się od analizy ich stanu, do której wykorzystujemy komputer diagnostyczny oceniający przepustowość oraz kamerę inspekcyjną.

W serwisie zajmujemy się między innymi oczyszczaniem filtra, polegającym na usunięciu zanieczyszczeń z jego wewnętrznej i zewnętrznej części. W tym celu można przeprowadzić płukanie pod wysokim ciśnieniem. Wykonujemy je ostrożnie, w specjalistycznej kabinie i z użyciem ekologicznego środka udrażniającego. Alternatywną metodą jest nagrzewanie w urządzeniu indukcyjnym, prowadzącym do skompresowania sadzy. Możemy również wymienić wkład DPF. Zapewniamy też konserwację filtrów i aplikujemy na nie powłoki ochronne.

Czyszczenie i naprawa filtra cząstek stałych

Sprawne filtrowanie cząstek stałych ma wpływ na kondycję środowiska i bezpieczeństwo jazdy. Regeneracja filtra DPF sprzyja zapobieganiu problemom związanym z jednostką napędową i układem korbowo-tłokowym. Ponadto niekontrolowana emisja dostających się do kabiny pojazdu spalin bezpośrednio zagraża życiu i zdrowiu pasażerów. Właśnie dlatego należy sprawdzać funkcjonalność układu filtrującego, a w razie potrzeby przeprowadzić jego czyszczenie i naprawę.

Nasz serwis zapewnia korzystne ceny. Ponadto w swojej działalności zwracamy uwagę na unijne przepisy, dostarczamy klientom wyczerpujący raport z regeneracji części. Zanim oddamy filtr do dalszego użytkowania, dokładnie sprawdzamy jego przepustowość. W ramach współpracy można też liczyć na gwarancję na wykonaną usługę oraz sprawną realizację napraw.

Profesjonalna regeneracja DPF

Ograniczaj emitowane przez Twoje auto zanieczyszczenia, a jazda będzie przyjemniejsza i bardziej ekologiczna. Zdecyduj się na czyszczenie, wymianę wkładu i konserwację części filtrujących. Profesjonalna regeneracja filtrów DPF we Wrocławiu jest tanią alternatywą dla montażu nowego elementu. Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i zapewniamy dogodne terminy realizacji usługi.