Naprawa filtrów DPF Wrocław

Naprawa filtrów DPF Wrocław

Spadek mocy silnika, kłęby czarnego dymu, zapach spalin… Te objawy mogą wskazywać, że konieczna jest naprawa DPF. Przeprowadzisz ją w naszym serwisie filtrów cząstek stałych we Wrocławiu. Specjalizujemy się w regeneracji i czyszczeniu starych części. Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami, dzięki którym elementy filtrujące odzyskują sprawność i nadają się do dalszego użytkowania. Pomożemy Ci tanio dostosować Twoje auto do obowiązujących standardów ekologicznych. Skorzystaj z naszych usług i skutecznie ograniczaj ilość zanieczyszczeń emitowanych w trakcie jazdy samochodem.

Diagnostyka i naprawa DPF

Swoją pracę rozpoczynamy od kompleksowej diagnostyki. Oferowana przez nas naprawa filtrów DPF we Wrocławiu sprawdza się w wielu przypadkach, na przykład przy zapchaniu części popiołem. Posługujemy się sprzętem do analizy przepustowości systemu. Ponadto fachowcy oceniają stan techniczny części i upewniają się, że jej regeneracja jest możliwa i opłacalna. W trakcie diagnozy używamy również nowoczesnej kamery inspekcyjnej.

Istnieją różne metody czyszczenia i regeneracji filtra DPF. Jedną z nich jest przepłukanie go pod ciśnieniem, by usunąć zabrudzenia zmniejszające efektywność jego działania. Proces ten należy przeprowadzać ostrożnie, by nie doprowadzić do wypłukania metali szlachetnych. Stawiamy na ekologiczne preparaty ułatwiające udrażnianie elementów w bezpieczny sposób. Na bieżąco wykonujemy też analizę przepustowości. Naprawa filtrów DPF często polega na wymianie znajdującego się w nich wkładu. Klienci serwisu mogą liczyć na wysokiej jakości części zamienne i wsparcie fachowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży.

Naprawa filtrów cząstek stałych

Realizowane przez nas usługi objęte są gwarancją, a każda naprawa wiąże się z wykonaniem raportu. Szczególną uwagę zwracamy na przestrzeganie unijnych przepisów. Dbamy o bezpieczeństwo klientów, mając świadomość, że system filtrujący ma wpływ na pracę silnika i sprawność układu wydechowego. W jakich sytuacjach najczęściej przeprowadzana jest naprawa DPF? O problemach z filtrowaniem cząstek stałych mogą świadczyć m.in. zwiększone zużycie paliwa, nieprzyjemny zapach spalin oraz czarny dym wydobywający się z auta przy przyspieszaniu. Niekiedy występują również błędy P2463 i P2002.

Dlaczego warto, a nawet trzeba decydować się na naprawę filtrów? Niesprawny DPF może doprowadzić do zatarcia jednostki napędowej oraz zaburzeń pracy układu korbowo-tłokowego. Ze względu na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów należy kontrolować jego stan oraz szybko reagować na niepokojące objawy.

Serwis filtrów DPF we Wrocławiu

Wiemy, jak tanio i skutecznie naprawiać filtry cząstek stałych. Zgłoś się do naszego serwisu, a wyczyścimy i zregenerujemy Twój DPF. Naprawą zajmują się wykwalifikowani mechanicy. Dzięki naszej pomocy Twoje auto będzie generować mniej spalin i unikniesz mandatów za łamanie norm dotyczących emisji zanieczyszczeń. Pamiętaj, że uszkodzenie elementów filtrujących cząstki stałych jest zagrożeniem bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Nie czekaj z ich naprawą.